Return to site

Mobil Arkadaşlık ve Chat Sizi Yanıltabilir

Mobil arkadaşlık sitelerinde dikkat edilmesi gerekenler.

mobil arkadaslik ve chat sizi yaniltabilir

Hayatınızda yeni biri ile tanışıp onunla konuşmaya başladığınızda, karşı taraf hakkında olabildiğinde çok fazla bilgi toplamak isterseniz. Bu süreç insanın normal bir davranışı olarak kabul görülmekle birlikte yakınlaşmaya tanıştığınız kişi için daha fazla çaba sarf edersiniz. Birisi gerçekten sizin dikkatinizi çektiğinde normal insanlarla olan konuşma isteğinizden farklı olarak onunla yakınlık kurmak ve kişiyi tanımak adına daha fazla soru sorma yoluna gidersiniz. Birkaç günlük konuşmadan sonra edindiğiniz bilgilerden bir çıkarımda bulunarak uyumlu veya uyumsuz olabileceğiniz hakkında bir sonuca az da olsa ulaşabilirsiniz. Ancak, mobil sohbet ve arkadaşlık gibi ortamlar sizi bu konuda yanıltabilir.

Mobil arkadaşlık sitelerinde görüşüp konuştuğunuz kişinin gerçek olup olmadığını bir anda anlayabilmeniz mümkün olmayıp sözlerinizi ve adımlarını bunun bilincinde olarak atmanızda yarar var. Çevrinizden veya ailenizden farklı insan tipleriyle ve karakterleriyle karşılaşmanız olası bir durumu teşkil eder. Elbette bu farklılıklar tamamı ile kötü yönde olmayabilirler iyi yönlü değişimlere de şahitlik edebilirsiniz. Mobil chat aracılığı ile görüşüp konuştuğunuz kişinin doğru bir insan olup olmadığını anlamanız zaman alacaktır. Kendini veya kişiliğini gizlemek veya farklı şekilde size yansıtmak isteyenlere kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Konuşmalarınızı bir adım ileriye taşımayı seçtiniz ve bunun için de onunla görüşmeye karar verdiniz. Daha önceki diyaloglarınızı gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Biraz önce vurguladığımız durumun tersini siz de yapmış olabilirsiniz. Kendinizi olduğunuzdan daha farklı gösterip karşı tarafı etkileme yolunu seçmiş olabilirsiniz ki bu durum da oldukça fazla görülen bir olayı temsil eder.

Görüşmeden önceki son adım kesin olmamakla birlikte telefon ile konuşmaktır. Yine aynı şekilde burada da kendinizi olduğunuzdan farklı gösterme çabasında bulunmamanız sizin lehinize bir durum olacaktır. Mobil sohbet odaları sizlere düşüncelerinizi ve kendinizi ifade etme noktasında normal hayatınızdan daha fazla özgürlük sağlar. Ancak bunu suistimal seviyesine getirmek hem sizi hem de karşı tarafı ciddi anlamda sıkıntıya düşürebilir.

Bu sebeple mobil arkadaşlık sitesinde bulunan konuştuğunuz insanı daha iyi anlayabilmek daha fazla tanıyabilmek için doğallığınızı korumanız ve karşı tarafın da aynı şekilde doğal bir davranış sergilemesini istemelisiniz. Bu düşünce biçimi her iki tarafın yapaylıktan uzak gerçekten birbirinize değer verdiğinizi göstermesi açından oldukça da önemlidir.