Return to site

Doğru ve Etkili Sohbet Nasıl Olur? Ne Gibi Etkiler Gösterir?

Kaliteli ve etkiliyeci bir konuşma nasıl olmalı?

· blog
dogru konusma ve sohbet etmek

Kişilerle konuşurken onlarla nasıl konuşacağımızı bazen önemsemeyiz. Oysa konuşmak çok ciddi problemleri çözümleyebilen ve onlarla yakınlık kurmak için oldukça önemli bir şeydir. Etkili ve doğru konuşma biçiminin nasıl olması gerektiğine biraz değinelim.

bedava sohbet mizahi bir şekilde, akıllı ve motive etme aracı olarak kullanabilirsiniz. Çevrenizde veya dünyada ki başarılı insanlara baktığınız zaman İnsanları etkileyebilen, Onların ulaşacakları amaçları açıklayıcı konuşmalar yapan ve onların güvenini kazanan insanlardır.

Telefon konuşmalarında bile konuşma konusunda bilinçli kişinin karşı tarafı vereceği veya bırakacağı intiba ile sizin konuşmanız arasında büyük bir uçurum bulunur. Bunun yanında Gülümseme ve el sıkışma bile ciddi anlamda karşı tarafın sizin hakkınızda ki düşüncesini ciddi anlamda değiştirebilir.

İnsanlar kendilerini anlayabilen ruh hallerine göre konuşabilen ve telkin de bulunan kişileri karşılarında görmek ve sohbet etmek isterler. Onların ruh hallerine göre cümleler kurabilen ve onların genel sıkıntısını çözümleyebilen kişiler karşı tarafı daha kolay ve basit etkileyip iletişim kurabilirler. Diğer basit olaysa oturma pozisyonunuzdur. Oturmanın bile ne kadar önemli olduğunu hiç düşünmemiştiniz değil mi?

Toplum içine fazla çıkmamış veya çıkamamış konuşmaktan, sohbet siteleri sohbet etmekten ve diyalog kurmaktan kaçınan insanların bu durumu aşması için kesinlikle konuşması gerekli. Öncelikle bu durumu aşmak için çeşitli chat odaların da konuşup biraz pratik yapabilir daha sonrasın da ise sesli olarak telefon ile konuşabilirsiniz. Direkt olarak normal hayatınız da konuşmaya çalışmak sizi yine hayal kırıklığına uğratabilir.

Biraz evvel değindiğimiz ruh halinden yola çıkarak Depresyonda olan veya ailesiyle tartışan bir kişiyi anlayabilmek ona telkinlerde bulunmak için hem kendiniz konuşmalı hem de onu konuşturmalısınız. Farklı şekillerde ki söylem ve tutumlar onu daha fazla sinirli bir hale getirmekle kalmayıp daha fazla tutarsız davranışlar sergilemesine sebep olabilirsiniz.

Ayrıca mobil chati kullanarak farklı bilgiler edinmiş farklı fikirlere sahip insanlarla diyalog kurarak yeni bilgiler edinebilir aynı şekil de karşı tarafında sizin sahip olduğunuz bilgileri edinmesine aracılık etmekle kalmayıp farklı düşünce biçimlerine sahip olmanızı sağlar. Sonuç olarak chat sitesi insan için deşarj görevi görürken hem sizin hem de karşı tarafın daha verimli bir yaşam geçirmesi için önemlidir.